Фільтри
 

+38 (067) 729-17-17

+38 (067) 131-17-17

 

+38 (096) 055-01-44

Вхідні фільтри гармонік VLT AHF 005 и AHF 010

Вхідні фільтри гармонік VLT Advanced Harmonic Filter (AHF )

Вхідні фільтри гармонік VLT Advanced Harmonic Filter (AHF )Вдосконалені фільтри гармонік AHF005 та AHF010 забезпечують форму струму, що споживається, близьку до синусоїди, зменшуючи передачу гармонічний спотворень струму в живлячу мережу.

Відомо, що нелінійні навантаження викликають гармонійні спотворення струму. Під час гармонійного спотворення починає працювати випрямляч частотного перетворювача (найчастіше це діодний випрямляч). Струми гармонік можуть являти собою реактивний струм, що додається до активного струму. Важливо уточнити той факт , що гармонійні спотворення електричних струмів ведуть до збільшення середньоквадратичних значень струмів (RMS), що може послужити причиною перегріву кабелів або трансформатора. Існує спеціальний параметр, що дозволяє уточнити силу гармонійного спотворення струму (THID ), що є відсотком від складової струму, який вимірюється.

Завантажити інструкцію по вибору фільтрів гармонік

Існує декілька способів того , як можна згладити гармонійні спотворення в приводах, що мають частотне регулювання. Такими способами вважають:

 • DC-дроселі
 • АС дроселі
 • Використання пасивних фільтрів
 • Використання активних фільтрів
 • Використання мультипульсного випрямляча (мається 12 і 18 - пульсная варіанти)

Найпростішим і популярним варіантом зниження частоти виникнення, а також рівня гармонік є включення перед приводом АС-дроселів. Завдяки даним пристроям можна досягти істотного згладжування струмів, що споживаються перетворювачами у порівнянні з приводами, що не обладнано дроселями. Схожого ефекту можна домогтися при використанні DC-дроселя за умови його монтажу після установки випрямляча в контур ланцюга постійної напруги. Зверніть увагу на те, що DC-дросель істотно менший за габаритами, ніж AC-дросель. Крім того, DC- дросель має високий рівень ефективності, а також можливість зниження напруги в DC - контурі.

Функції мультипульсного випрямляча

Як вже говорилося, в комплект фільтра гармонік входять 18-ти і 12-ти імпульсні випрямлячі. Ці випрямлячі - найкращий варіант, який може знизити рівень гармонійних спотворень струму. Якщо звернутись до теорії, слід уточнити, що 7-а і 5-а гармоніки електричних струмів повинні повністю зникати, що стало можливим здійснити завдяки зрушенню трансформаторних фаз, які мають розчеплення системи обмотки. Також знищення зазначених гармонік можливо за допомогою використання двох або трьох діодних 6-пульсних випрямлячів. У разі використання 18-ти пульсних випрямлячів, відбувається знищення 11-ї і 13-ї гармоніки. Недоліком вказаного способу зниження гармонійних струмів є висока чутливість до напруги електричного живлення (справа в тому, що відбуваються постійні перепади напруги, а тому він є далеким від ідеального) . У силу коливань напруги електричного живлення у разі наявності гармонійних спотворень , а також різних дисбалансів напруги , 5- а і 7-а гармоніки (чи 11-а і 13-а гармоніки) присутні в будь-якому випадку.

Активні фільтри

Активний фільтр - це пристрій, завдяки якому забезпечується досить радикальне зниження гармонійних спотворень (майже до позначки «0»). Але слід уточнити, що використання активних фільтрів також має свої недоліки, серед яких:

 • Досить висока ціна;
 • Досить високий ступінь високочастотних перешкод в електричних мережах;
 • Значна ступінь чутливості до відсутності балансу напруг в мережі.

Рабочі діапазони

380 – 415В, 50Гц, 10 - 480A

380 – 415В, 60Гц, 10 - 480A

440 – 480В, 60Гц, 10 - 436A

600В, 60Гц, 15 - 395A

690В, 50Гц, 15 - 395A

Температура навколишнього середовища Від 5°С до 40°С без зниження характеристик.

Здатність по перенавантаженню 160% протягом 60 с, кожні 10 хв.

Ступінь захисту корпуса IP00 та IP20

Конвекційне охолодження не доступне для типів IP00, тому при монтажі необхідно прорахувати додаткову систему охолодження IP21/NEMA опціонально для корпусів IP20

Монтаж

 • Стінка до стінки з приводом;
 • Можливо паралельне підключення для діапазону великиї струмів

Сертифікати

 • UL (тільки для версій 440 – 480В та 600В)
 • CE