Довідник
 

+38 (067) 729-17-17

+38 (067) 131-17-17

 

+38 (096) 055-01-44

Пристрій плавного пуску

Пристрій плавного пуску буває трьох видів: механічний, електронний і електромеханічний.
Він використовується при роботі машини, і дає плавну зупинку всіх електродвигунів з коротким терміном здвигу.

Опис пристрою

Пристрій плавного пуску дозволяє управляти процесами запуску, подальшої роботи електродвигуна і його зупинки. Даний прилад амортизує пусковий струм, дає можливість зробити розгін і гальмування плавними, а також допомагає узгодити крутний момент в період навантаження двигуна.

В момент запуску двигуна, крутний момент моментально підвищується на 150-200% від базового рівня, а пусковий струм може зрости в 6-8 разів. Це, звичайно ж, погано позначається на механічній частині приводу, і вона може швидко вийти з ладу.

У свою чергу, різке падіння напруги дає потужне навантаження на інші мережі, створюючи величезні проблеми для двигуна, аж до збою його роботи. Завдяки пристрою плавного пуску, пусковий струм наростає в заданих йому межах протягом усього часу роботи машини.

Пристрої плавного пуску електронного вигляду дозволяють зберегти межі для пускового струму завдяки плавному збільшенню напруги на обмотках двигуна. Тобто, завдяки роботі пристрою плавного пуску всі елементи електродвигуна залишаються в заданих їм межах, і зменшуються випадки перегріву обмоток. Також, пристрій плавного пуску викорінює можливість появи гідравлічних ударів в трубах і засувках при запуску і гальмуванні. А найголовніше - при правильно підібраному і налаштованому пристрої, електродвигуни та їх приводи прослужать Вам набагато довше.

Характеристики роботи пристрою

Наведемо для прикладу схему роботи самого простого пристрою плавного пуску для двигуна постійного струму. Швидке обертання електромагнітного моменту двигуна залежить від кутової швидкості, параметрів двигуна та системи живлення. Важливу роль відіграють тут похідні величини і їх номінальне значення.

Коливання більшості змінних переконливо збільшує можливості управління динамічних режимів в роботі асинхронного електродвигуна. Зв'язкова перестановочна апаратура дає можливість реалізувати лише кілька окремих випадків введення перехідних процесів, які пов'язані з формуванням опорів в ланцюзі двигуна і погашенням його незгасаючого магнітного поля. Аналогічно можуть бути використані магнітні блокувальники, гальмівні колодки, рідинні зв'язку і та ін.

Інакше можна сказати, що часткові рішення впливають лише на параметри двигуна. Застосовуючи магнітні підсилювачі в якості комутаційних апаратів, ми даємо можливість лише додатково формувати вплив на похідну зміни напруги. Введення максимальної кількості можливих способів для формування динамічних характеристик стало можливим лише після появи напівпровідникових керованих вентилів. Саме вони є ідеальними комутуючими деталями для керування асинхронними електродвигунами, завдяки легкості зміни середнього значення пропускання струму, і не контактуючи з іншими елементами.
Софт стартери, вони ж тиристорні комутатори, і перетворювачі частоти дають можливість досить легко задавати потрібний темп зміни прикладеної напруги і необхідні базові умови, ґрунтуючись на управлінні вентилів. Також, вони можуть реалізовувати фазове регулювання в ланцюгах двигуна і змінювати параметри самої системи живлячої напруги.

Всі ці можливості роблять управління кінетикою асинхронного двигуна не тільки практично можливим, а й технічно реалізованим. Всілякі режими управління електродвигуном забезпечуються варіацією характеру навантаження пристрою плавного пуску. Вони реалізують взаємозв'язок між швидкістю обертання електродвигуна і його вихідною напругою.
Для постачання постійного аспекту навантаження, режим з лінійним взаємозв'язком між напругою і частотою (U / f = const) виконується найпростішими перетворювачами частоти. Також цей режим використовують для управління синхронними двигунами, які підключені паралельно один до одного.

Для регулювання електроприводів від насосів або вентиляторів виконується квадратичний взаємозв'язок напруга / частота (U / f2 = const). Існують ще більш досконалі методи управління. До них зараховують метод без сенсорного векторного керування (SVC) і метод управління потокозчепленням (FCC).

Ці методи ґрунтуються на використанні адаптивної моделі електродвигуна. Вони входять у склад системи управління перетворювача і створюються за допомогою спеціального обчислювального приладу.